Jerozolima Studio

Jerozolima Studio

X

Błąd!


Już zagłosowałeś na ten komentarz!

X

Błąd!


Już zagłosowałeś na ten artkuł!

X

Błąd!


Musisz być zalogowany by wykonać tą akcję!

Zaloguj lub zarejestruj się!

Humor elektryczno-elektroniczny

12   0   1   0

2018-12-14

Tagi: #artykuł #śmieszne #elektryka #elektronika #heheszki 

#1.

Przybiega młoda studentka do pana profesora i się pyta: – Panie psorze czemu ten transformator tak buczy? Profesor po chwili zastanowienia odpowiada: – Jakby Pani miała 50 okresów na sekundę też by pani buczała…

#2.

W autobusie: – Proszę bilet do kontroli. – Nie mam. A pan mi pokaże swój bilet? – Przecież jestem kontrolerem! – A ja, k***a, elektrykiem. Mogę nie płacić za prąd?

#3.

Sygnale nasz, któryś jest w obwodzie świeć się żarówki Twoje, Przyjdź cewki Twoje, Bądź moc Twoja, Jako prąd stały tak i prąd zmienny, źródła naszego zastępczego daj nam dzisiaj, i odpuść nam nasze wskazy, Jako i my odpuszczamy naszym impedancjom, I nie wódź nas na magnetyczne sprzężenie, Ale nas zbaw ode zwarcia. Amper.

#4.

Elektryk do pomocnika: – Franek, potrzymaj przez chwile te druty! – Już trzymam. – Czujesz coś? – Nie… – W porządku. To znaczy, ze pod wysokim napięciem są tamte druty.

#5.

ODA ELEKTRYKÓW Samotnie wegetując od lat szeregu Jak stary transformator na jałowym biegu Przy braku okazji i w nie obciążeniu Dając straty na prądy wirowe w swym rdzeniu Przybądź wiec ukochana, miła dzieweczko W naszym wspólnym obwodzie będziesz mi ceweczką A ja kondensatorem zmiennej pojemności W rezonansie zaznamy chwile przyjemności Gdy pole magnetyczne przyciągnie Cię z dali Gdy będziemy w odstępie, jednej czwartej fali Wtedy Twój opór wejściowy zmaleje do zera A zwarcie będzie funkcją szeregu Fouriera Amplitudy drgań zgodne lecz w fazach przeciwnych Dają fale stojącą w kształcie nieco dziwnym I będziemy oboje w miłosnych uściskach Jakoby dwójnik czynny o zwartych zaciskach Stała czasowa duża, wiec nasze napięcie Nie zmaleje en-krotnie w zbyt krótkim momencie I długo jeszcze czuć będę w mym wzbudzonym sercu Dwie częstotliwości 50 Herzów

#6.

Jak można dociąć znajomemu elektronikowi „Twoja stara wymaga zasilania symetrycznego” „Twoja stara podłącza zasilanie odwrotnie, a później się dziwi skąd ten dym” „Twoja stara lutuje kości w obudowie BGA transformatorówką” „Twoja stara kupując sprzęt audio kieruje się mocą PMPO” „Twoja stara nigdy nie ustawia Fuse Bitów w AVRach” „Twoja stara reguluje temperaturę grota lutownicy radiatorem” „Twoja stara wymyśliła lutowanie bezołowiowe” „Twoja stara żebra punkty na Elektrodzie” „Twoja stara najpierw przykłada cynę do grota, a dopiero potem grot do lutowanej końcówki” „Twoja stara jest taka brzydka, że AVRy same się blokują na jej widok”

#7. Przychodzi...

Przychodzi dioda LED do lekarza, a lekarz pyta: „co się pan tak rumieni?” Przychodzi rezystor do lekarza, a lekarz pyta: „co pan taki oporny?” Przychodzi wzmacniacz do lekarza, a lekarz pyta: „co pan tak krzyczy?” Przyszedł oscyloskop do lekarza i lekarz pomylił EKG z oscylogramem. Przychodzi cewka do lekarza, a lekarz pyta: „co pani taka poskręcana?” Przychodzi kabel do lekarza, a lekarz pyta: „jak się przewodzi?”

#8.

Kilka modyfikacji „prawa ohma” – Każde ciało uderzone łomem traci równowagę i zawartość portfela. – Ciało uderzone łomem nie drga. – Ciało rzucone na łoże traci na oporze. – Im cięższy łom, tym lżejszy zgon. Zależność wprost proporcjonalna

#9.

Niedaleko pada elektryk od… kombinerek Ilu prawdziwych mężczyzn potrzeba do wkręcenia żarówki? – Ani jednego, bo prawdziwy mężczyzna nie boi się ciemności.

#10.

Z jaką szybkością porusza się ciemność? – Ciemność porusza się z prędkością światła, ale w przeciwnym kierunku.

#11.

Dlaczego w Wąchocku rozłożono siatkę pod linią wysokiego napięcia? – Żeby napięcie nie spadło.

#12.

Czym się różni saper od elektryka? – Właściwie to niczym, bo i saper i elektryk myli się tylko raz, ale elektryk przed śmiercią jeszcze chociaż zatańczy!

#13.

A czy akumulator (12V) może zabić człowieka? – Zależy z jakiej spadnie wysokości.

#14.

Jaki jest najstarszy zawód świata? Elektryk bo na początku nastała jasność i ktoś to musiał podłączyć.
Źródło tekstu: 1
Źródło obrazków: brak

1 0
Wszystkie komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj aby móc komentować!

Brak komentarzy