Jerozolima Studio

Jerozolima Studio

X

Błąd!


Już zagłosowałeś na ten komentarz!

X

Błąd!


Już zagłosowałeś na ten artkuł!

X

Błąd!


Musisz być zalogowany by wykonać tą akcję!

Zaloguj lub zarejestruj się!

Potwornickie ciekawostki - psychodeliki z wątroby żyrafy i wstydliwy Stalin

92   0   0   0

2018-08-18

Tagi: #artykuł #ciekawostki 

Żyrafy na haju, lęki, katastrofy i śmierć, a do tego niechlubne Darwiny.

#1. Zanim powiesz "tak"

Cierpią na nią częściej osoby, które mają ogólne problemy z podejmowaniem decyzji, a współtowarzyszy jej poczucie, że związek będzie oznaczał ograniczenie osobistej wolności. Gamofobia bywa też przyczyną ucieczki sprzed ołtarza. Nie należy mylić jej z kompleksem Piotrusia Pana, który polega na ucieczce przed dorosłością.

#2. Ospa Prawdziwa

Śmiertelność choroby w zależności od jej postaci wynosi od 30 do 95% u osób nieszczepionych oraz około 3% u osób szczepionych. Czarna ospa, bo tak ją wcześniej nazywano, prowadziła do bardzo silnych zmian skórnych, które zostawiały po sobie szpetne blizny. Przeszli ją między innymi George Washington, Abraham Lincoln, a także Józek Stalin, który był do tego stopnia zawstydzony bliznami po ospie, że wprowadził cenzurę swoich zdjęć i nakazywał retuszowanie ich przed wypuszczeniem ich w świat.

#3. Polacy dostali Darwiny

Po wydobyciu ośmiu osób straż pożarna wypompowała całe szambo w poszukiwaniu kolejnych ofiar. Na szczęście nikogo więcej nie znaleziono. Ten przypadek został nominowany do nagrody Darwina.

#4. Jeśli to zobaczysz, to uciekaj

Jeśli już zobaczycie tego śmiesznego złamanego pieska, to oficjalnie zaleca się też 7 dalszych kroków, które należy poczynić:

1) Zachowaj spokój i nie chlap wodą
2) Wyjdź z wody (no ale jeśli akurat nie masz suchego lądu pod ręką, to...
3) Schowaj się za czymś, opierając się o to plecami
4) Agresywnie odpowiadaj na ataki
5) Uderzaj rekina w oczy
6) Przestań krwawić (świetna rada swoją drogą)
7) Znajdź lekarza (oni chyba mają jakieś przeszkolenie do walki z rekinami).

#5. Historia dziwnego click-baita

W 1968 r. trwała gala Miss America 1969. Przed budynkiem odbyła się kontrgala, której symbolem było wybranie na Miss America owcy. Miało to pokazać, że kobiety i ich seksualność traktowane są jak zwierzęta, jak towar. I chodziło nie o to, by walczyć z tymi podłymi mężczyznami, tylko bardziej o to, by przemówić kobietom do rozsądku, wyśmiewając pewne zachowania. Na kontrmanifestacji wystawiono wielką kukłę kobiety ubranej w bikini w kolorach amerykańskiej flagi, a spikerka przez megafon robiła sobie żarty, mówiąc w imieniu kukły rzeczy z rodzaju "uuu, patrzcie, co w życiu osiągnęłam, pokazałam się w bieliźnie". W trakcie protestu do koszy na śmieci wrzucono wiele przedmiotów, takich jak typowo kobiece przybory, których mężczyźni po prostu nie używają (w tym i staniki), a także rzeczy, które kojarzyły się z seksualizowaniem kobiet, jak czasopisma typu Playboy. Organizatorki chciały podpalić te kosze, ale nie dostały na to zgody. Pomimo tego kilka kubłów rzeczywiście spłonęło, jednak nie doszło do sytuacji, w której kobiety w rozentuzjazmowanym tłumie ściągałyby staniki i rzucały je na płonący stos, uważając je za symbol opresji. W koszach była cała masa rzeczy, a biustonosze były po prostu bardzo łakomym kąskiem dla prasy. Tak więc wydarzenia do dziś powtarzane jako fakt, były po prostu "click-baitem" z lat 60., którego nikomu nie chciało się weryfikować.

#6. He, he, beniz

Na co komu podwójny zaganiacz? Jeśli chodzi o torbacze, to w większości mają tak, ponieważ ich partnerki mają podwójne waginy. Zwierzęta, które posiadają podwójne penisy, używają ich tylko do kopulacji, a układ moczowy i jego wyjściowa cewka są od nich niezależne.

#7. Faza z żyrafą

Żyrafy są oczywiście pod ochroną, lecz mimo to wyginęły już w 7 afrykańskich państwach. Zupełnie niezwiązaną z tym faktem ciekawostką jest też to, że mięso żyrafy uważane jest za koszerne.

Źródło tekstu: 1
Źródło obrazków: 1

0 0
Wszystkie komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj aby móc komentować!

Brak komentarzy